Solüsyon ile Silme

Uygun olmayan cihazlarla, sentetik pigmentler kullanılarak yapılan yada tecrübesiz uygulayıcılar tarafından kötü renk ve şekillerde yapılmış olan kalıcı makyaj örnekleriyle maalesef sık sık karşılaşmaktayız.

Kaş, dudak ya da göz kapağı gibi bölgelerdeki pigmentlerin silinmesin de farklı farklı slime işlemleri uygulanmaktadır. Bu dövme veya memnun olmadığınız kalıcı makyaj uygulamasını slime uygulamalardan bir tanesi de değişik solüsyonların kullanılmasıdır.


Aynen kalıcı makyaj yapımında kullanılan cihazlar yardımıyla, bu kez daha önce uygulanmış olan pigmentleri kusturacak özel bir sıvı bu bölgelere uygulanır. Bu krem veya sıvı kıvamında olan solüsyon daha önce cilt altına uygulanmış olan pigmentlere ulaşması gerekir. Bu pigmentlere ulaşarak çözer ve kabuk oluşumu ile renk açılır. Ancak burada ki sorun şu: Daha once uygulanan kalıcı makyajın derinin hangi tabakasında olduğunu dışarıdan bakarak anlayamayız. Bu nedenle slime işlemini riske atmadan uygulamayı yapan kişi, kullanacağı kalıcı makyaj slime solüsyonunun bu pigmentlere ulaşması için daha derin çalışır. Ancak derin çalıştığında ve kanamalı bir işlemde ise deriye zarar verme olasılığı çok yüksektir. Evet belki ton ve renk olarak bakıldığında silinecektir, ama kimse bu derinin zarar görmeyeceğini garanti edemez. Rengin olduğu bölgede deride çökme ve iz olur. Çünkü pigmentlerin çözülmesi için o pigmentlere ulaşmak gerekir. Aksi taktirde bir slime gerçekleşmez. Pigmentlere ulaştığında ise burası genelde kıl köklerinin olduğu, kılcal damarların ve sinirlerin olduğu tabakadır. Buraya yapılan müdehale de deri kolay kolay iyileşmez. Uygulama tarafımızdan tavsiye edilmemektedir.

Solüsyon ile silmede derinlik ne kadar önemli ise kalıcı makyaj uygulmasında da çalışılan derinlik o kadar önemli. Kişinin el hasasiyeti kadar makinası da orantılı vuruş yapmalı. Aksi taktirde bu kişinde yapacağı kalıcı makyaj işlemi de deriye zarar verir ve iz bırakır. Sadece orada belki bpya olduğu için yaptıran kişi o izin farkında olmayabilir.