Kıl Tekniği Kalıcı Kaş Makyajı

Bayanların en korkulu rüyalarından birisi; şekilsiz görünen, bir türlü uzayıp çıkmayan, uzadığı zaman şekil vermekte zorlanılan kaş formlarıdır. Son zamanlarda yaygınlaşan ve neredeyse kadınların gözdesi haline gelen en son tekniklerden biri de kıl tekniği ile kalıcı kaş kontürü. Kalıcı makyaj, mikropigmentasyon, Permanent Make up, kaş kontürü, kalıcı kaş makyajı, kıl tekniği kalıcı kaş şekillendirmesi ya da başka tüketici tarafından bilinen bir ismiyle kaş dövmesi yapılmasıdır. Kıl tekniği kalıcı kaş makyajı ile yüz hatlarına uygun ve dış görüntüsünü bozmayacak şekilde kaş şekillendirilebilir. Uygulama tamamen doğal kıl efekti verilerek yapıldığı için oldukça doğal bir görüntü sağlanır.

Kıl Tekniği Kalıcı Kaş Makyajı

Uygulama kesinlikle işinin profesyonelleri tarafından, steril ve hijyenik ortamlarda, uygulama salonları, estetik merkezleri yahut güzellik salonlarında yapılmalıdır. Aksi takdirde, yanlış yapılan bir uygulama, hatalı renk kullanımı, doğru şekil verilmemesi gibi durumlarda yüzünüzün doğallığı, bakışınız, size verdiği ifade tamamen ters bir etki yaratacaktır. Hiçbirimiz sert görünümlü, yüz tipimize, yaşımıza, cilt rengimize uymayacak bir görüntüye ve yüzümüzün en çok dikkat çeken ve yüz hatlarımıza anlam katan kaşlarımızın doğallığını bozmak ve kötü bir görüntüye sahip olmak istemeyiz. Bu tarz mutsuz uygulama sonuçları karşısında en azından bir muhatabınız olması açısından, dışarıdan çağırılan veya evinizde konforlu gibi de gözükse gelen kişilere yaptıracağınız uygulamalar için bir kez daha düşünmenizi tavsiye ederiz.


Uygulama esnasında ağrı hissedilir mi ?

Lokal anestezik uyuşturucu krem ile ağrı hissiniz yok denecek kadar az seviyeye indirilse de, ağrı göreceli bir kavramdır. Kalıcı dolgu kaş makyajı, pudralama kaş makyajı gibi teknikler ile kıyaslandığında en az ağrı hissedilen uygulama makina ile uygulanan kıl tekniği kalıcı kaş makyajıdır. Ancak kullanılan cihazların vuruş hızları ve uygulayan uzmanın profesyonelliği de, ağrı konusunda oldukça önemli bir yere sahiptir.


Kıl Tekniği Kalıcı Kaş Makyajı ile Kaş Şekillendirme Kimler İçin Uygundur?

Kıl Tekniği Kalıcı Kaş Makyajı

Kıl tekniği kalıcı kaş makyajı ile yüz hatlarına uygun ve dış görüntü bozmayacak şekilde kaş şekillendirilebilir.

 • Kaşlarının seyrekliğinden şikayetçi olanlar
 • Doğal ve gür görünümlü kaşlara sahip olmak isteyenler
 • Bozuk kaş şeklini güzelleştirmek isteyenler
 • Kısmen eksik olan kaşları gürleştirmek isteyenler
 • Kemoterapi sonrası kaş dökülmesi yaşayanlar
 • Kaş ekimi sonrasında kıllar dik göründüğü için bunların arasını doldurmada
 • Kaşına kavis vermek veya düzleştirmek yada kaşlarını uzatmak isteyenler
 • Kaş içerisindeki yara izlerini kapatmak isteyenler
 • Aynı sorunları yaşayan erkeklerin de tercih edebileceği bir yöntemdir
 • Kaşlarını her gün kaş kalemi yada değişik boyalar ile dolduranlar kişiler içi uygundur, çünkü bu şekilde boyama zamanla kaşların daha da seyrelmesine, azalmasına neden olmaktadır.
 • Aktif spor yapanlar
 • Yoğun çalışanlar için zaman tasarrufu sağlamak açısından kıl tekniği kalıcı kaş makyajı uygundur
 • Kıl Tekniği Kalıcı Kaş Kontürü

  Tamamen doğal kaş görüntüsüne sahip olmak isteyen herkes kıl tekniği kalıcı kaş makyajı ile yapılan uygulamalardan memnun kalabilir. Ömür boyu süren bir uygulama değildir. Uygulamanın kalıcılığı yapılan teknik ve renkle değişkenlik gösterir. 6 ay ile 1,5 - 2 yıla kadar bu süreç uzayabiliyor. Tabi ki burada kişilerin tercih ve zevklerini de göz önünde bulundurmalıyız. Kıl tekniği kalıcı kaş makyajının kalıcılığı, pudralama tekniği kalıcı kaş, far tekniği veya dolgu kalıcı kaş makyajı tekniğine kıyasla daha kısa sürelidir. Ancak kalıcı kaş makyajın kalıcılığını genel olarak değerlendirir isek, koyu tonlar, daha dolu ve yoğun çalışılan bir işlemin kalıcılığı daha uzun soluklu olacaktır. Tabiki bu noktada dikkat edilmesi gerekilen daha belirgin, vurgulayıcı, dikkat çeken kaşlar ortaya çıkıyor. Kişiler çok belli olmayacak kaşlar tercih ettikleri için kalıcılık daha az oluyor, 6 – 8 ay gibi süreçler arasında yenilenmesi gerekebiliyor. Uygulama sonrasında çok fazla güneşte kalmamanız, solaryuma girecek dahi olsanız kaşınızı ışınlardan korumanız, uygulamanın canlılığını ve doğallığını kaybetmemesi için dikkat etmeniz gereken hususlardandır. Doğal görünümlü kaşlara sahip olmak ve bakışlarınıza daha da anlam katmak için kıl tekniğini denemenizi şiddetle tavsiye ederiz.


  Kıl Tekniği Kalıcı Kaş Makyaj Tekniği Zararlı mıdır?

  Kıl tekniği kalıcı kaş makyajı, alanının en sağlıklı, minumum acı ve maksimum sonuç alabileceğiniz bir kalıcı makyaj tekniğidir. Kıl tekniği kalıcı kaş makyajı yada herhangi bir Permanent Make up / Mikropigmentasyon yaptırmaya karar verdiğinizde mutlaka uzmanınızı iyi seçin ! Uzmanda ilk dikkat etmeniz gereken nokta temizlik ve hijyene verdiği önem olmalıdır. Çünkü bu işte en önemli şey hijyendir. Bunun yanı sıra çalışma ortamında kullandığı aletleri devamlı sterilize edip etmediğine bakın. Deri ve anatomi bilgisine dikkat edin! Uzmanınızın sizin cildinizden çok iyi anlaması ve doğru işlemleri yapması önemli, Yanlış metot ve teknikler kullanmasından dolayı mevcut kaşlarınız zarar görmesin. Tecrübesini sorun ! Estetik görüş ve bakış önemlidir. Eğer bunları doğru bir şekilde yapıyorsa onu tercih edebilirsiniz.


  Kalıcı Kaş Makyajı, Kaş Kontürü Caiz midir?

  Kalıcı kaş dövmesi, kaş kontürü caiz midir sorusunu merak edenlere; uygulamada kullanılan boya maddesi derinin ilk tabasına uygulanmaktadır. Abdest alma durumunda derinin yüzeyi su ile temas etmektedir. Yani boya derinin içerisinde kalmakta olduğundan abdeste engel değildir.