Kalıcı Dudak Renklendirme

Kalıcı Dudak Renklendirme

Dudakların daha simetrik ve daha düzgün görünmesi için yapılır. Dudak kenarında yaratılış itibari ile genellikle bir çizgi varmış gibi bir görüntü vardır ve bunu dudak kalemi ile daha belirgin hale getiririz, bunun adı dudak kontürüdür.

Kalıcı dudak makyajında kalemle daha belirgin hale getirdiğiniz dudak çizgisinin kalıcı olanını uyguluyor. Yine bunda da önemli olan doğala yakın bir tonla çalışmak çok önemlidir. Genellikle dudak renginize yakın bir renk tonu ile uygulamayı yaparız.

Bazen istek doğrultusunda daha belirgin ve dudak renginizle ilgisi olmayan renkle yapılır, bu durum isteğinize bağlıdır.


Kalıcı Dudak Makyajında uyguladığımız iki yöntem var

1. Dudak Kalemi ile yapılan kontür şeklinde; Dudak kontürü uygulaması dudak hatları düzenli olmayan, belirgin olmayan ya da daha net görünmesini isteyen kişilere uygulanır.

2. Dudak içi renklendirme; Dudak içi renklendirme istediğiniz renk tonu ile uyguladığımız bir yöntemdir. Genelde tercih edilen kişinin kendi dudak renginin bira daha koyusu olmalıdır ki bu naturel durmasını sağlar. Uygulamalarımız ağrısı ve acısız bir uygulamadır. Uygulama öncesi anestezik bir krem ya da spreyle dudağınızı uyuşturduktan sonra yaparız. Ağrı acı söz konusu bile değildir.

Uygulama uzman ve tecrübeli kişiler tarafından yapılmalıdır ve tercihinizi çok iyi yapmalısınız.