Dolgu Tekniği Kalıcı Kaş Makyajı

Öncelikle kalıcı kaş makyajı nasıl yapılır? diye başlayacak olursak; kalıcı kaş kontürü, uygulama yapılacak olan bölgenin cilt losyonu kullanılarak temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi ile başlanılır. Daha sonra bu bölge hafif lokal bir anestezi ile uyuşturulur ve kişinin işlemden ağrı, acı duymasının önüne geçilir. Anestezi bekletildikten sonra temizlenir. Kişinin yüz şekli, günlük bulunduğu durumlar ( sosyal yaşantı ve statü ), tercihleri baz alınarak mümkün mertebe kişinin kıl yapısına uygun kaş kalemi ile bir ön çizim yapılır.

Dolgu Tekniği Kalıcı Kaş Makyajı

Ön çizim ile ilgili bir kaç detay üzerinde durmakta fayda görüyoruz:

 • Herhangi bir dijital ortamda kişinin resmi çekilerek yapılacak olan kaş tasarımı sizi gerçekte olacağı şekilde yansıtmayacak. Çünkü resim de tek boyut olarak göreceksiniz. Şu an akıllı telefonları alıp selfie çekimlerinizde bunu zaten kendinizde görüyorsunuz. Direk yüzünüze çizilerek bir tasarım uygulaması, zaten size direk sonucu gösteriyor demektir.

 • Diğer bir sorun ise bizce, herhangi bir ön çizim yapmadan direk uygulamanın başlamasıdır. Yıllar içerisinde bize gelen hatalı uygulamalarda "Neden böyle bir çizime onay verdiniz?" sorusuna aldığımız cevap "Ben yıllardır bu işi yapıyorum, çok tecrübeliyim, göz estetiğim çok iyi ön çizim yapmadan tabii ki de yaparım" dır. Ancak maalesef bu kişinin kesinlikle tecrübesinin sıfır olduğunu belirtmek istiyoruz. Yaptığı iş ile ilgili yeterli deri bilgisine sahip olmadığını ifade etmek zorundayız. Asla ön çizim yaptırmadan ve siz onay vermeden kesinlikle uygulama yaptırmayınız!!! Hatta uygulamayı elinizde bir ayna ile izlemenizi tavsiye ederiz. Profesyonel uzmanlar bu isteğinizi geri çevirmeyecektir. Aksine daha da memnun kalacaktır.

 • Bu çizimi kişi görüp onayladıktan sonra; cilt, saç, kaş kılının rengi ve göz rengine en uygun gidecek boya seçimi yapıldıktan sonra kişiye özel steril iğne kalıcı makyaj cihazının ucuna takılarak işlem boya pigmentlerinin kaş şekline uygulanmasıyla gerçekleştirilir.

  Kalıcı kaş kontürü uygulamasında farklı teknikler kullanılabilir. Örnek doldurma tekniği veya kıl tekniği. Kalıcı kaş makyajında kaşların arasını doldurma yaklaşık 1 yıl öncesine kadar en çok tercih edilen yöntem idi. Bu teknik, seyrek olan kaşlar arasını boya ile doldurması işlemine dayanır. Kıl yöntemi ise yine boya ile kıl çizerek gerçekleştirilen bir uygulamadır. İkisinin birbirinden farkı dolgu tekniği daha yoğun gözükürken, kıl tekniği daha aralıklı gözükür.

  Eğer kişi ilk defa bu uygulamayı yaptırıyor ve ayrıca kaşlarını çizmiyor ise, ilk uygulamanın kıl tekniği yapılması kişiyi daha memnun edici olacaktır. Böyle kişilerde ilk kaşları doldurma yapılırsa kişiye çok belirgin ve keskin gelecektir. Ancak kıl tekniği daha doğal duracaktır. 1 ay sonraki rötuş uygulamasında arzu ederse yine kaşlarını komple doldurtabilir. Ancak ilkinde doldurma yapıldığında tekrar kıl tekniğine dönmek daha uzun ve zahmetli bir süreç gerektirir. Kalıcı kaş makyajında teknik tercihinde, kaşların komple doldurulması özellikle günlük yaşantısında yoğun makyaj yapanların yada sürekli kaşlarını boyayanların daha fazla tercih ettikleri bir uygulamadır. Yoğun makyaj kullandıkları için kıl tekniği uygulaması bu kişilere çok hafif gelir.

  Kalıcı kaş uygulaması yaptırdıktan sonra kıl tekniğiyle kalıcı kaş kontürüne oranla dolgu tekniği daha uzun süre kalıcıdır. Dolgu kalıcı kaş makyajı memnun kullanma süresi yaklaşık 1-2 sene arasındadır. Bu 2 yıllık süreçte en koyu, keskin belirgin hatlar için geçerlidir.

  Bu hatları kullanmayı tercih eden kişiler aslında kaşın açılma tonu tatmin etmeyebilir. Çünkü kaş ilk yapımındaki keskinliğini kaybetmiş olabilir. Dışarıdan bakan birine kaş hala çok iddalı gelebilir. Yine aynı noktaya varıyoruz. Aslında kullanım kalıcılıktan ziyade memnuniyetle doğru orantılı değişir. Çünkü her bireyin tercihleri farklıdır. Size açık gelen bir ton bir başkasına göre koyu olabilir.